Ceyda Sinağ

fullsizeoutput_1f0f

Beni Youtube’da takip edin!

www.youtube.com/ceydasinag

Konu kozmetik oldu mu araştırmadan ve iyice ürünü incelemeden alışveriş asla yapmadığımı Bollove Beauty’nin eğer yakından takipçisiyseniz zaten anlamışsınızdır.

Bollove Beauty’de amacım ben merakımdan okuyup araştırdıkça sizi de bu ilgili konular hakkında bilgilendirmek. “Bilinçli tüketici” olma yolunda ilerlerken sizi de bu yolculuğun bir parçası haline getirmek.

Tüm bu merakımın dışında biraz daha yakından beni tanımak isteyenler için kısa bir tanıtım yazısı yazdım…

1986 Ankara doğumluğum. Üniversiteyi Bilkent’de okudum, İşletme bölümü 2008 yılı mezunuyum. Üniversitedeyken Radyo Bilkent’te 3.5 sene boyunca haber spikerliği ve program sunuculuğu yaptım, son senemde de haber birimi koordinatörü görevini yürüttüm. Üniversite yıllarım diyince aklıma işletme fakültesinden çok, daha fazla vakit geçirdiğim Radyo Bilkent gelir…Hala üniversitemi ziyaret ettiğimde radyoya uğramadan gitmem. İlgilenenler için frekans 96.6

Bilkent’ten sonra Teksas Üniversitesinde pazar araştırması yüksek lisansı yaptım. 3 sene Dallas, Teksas’da yaşadıktan sonra Türkiye’ye döndüm ve İstanbul’a taşındım. Henkel kozmetik departmanında pazarlama bölümünde çalıştım. Saç bakım, şekillendirici ve saç boyalarından (Schwarzkopf) marka müdürü ile birlikte sorumluydum. Ardından Burt’s Bees, John Frieda, Sally Hansen gibi markaları bünyesinde barındıran Kozmoklinik’de marka iletişim uzmanı olarak çalıştım. Son olarak Doğuş Yayın Grubu’nda dergiler (Vogue, GQ, National Geographic, Robb Report) pazarlama departmanında özel projeler uzmanı olarak görev aldım.

Şu an ise Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme bölümünde doktora yapıyorum.

Tüm bunların yanı sıra bir dönem CNBC-e Business dergisinde pazarlama yazıları ve Ntvmsnbc’nin blogu Yeni Medya Düzeni’nde sosyal medya yazıları yazdım. 2 sene Newbeauty dergisine güzellik yazıları yazarak katkıda bulundum. Ayrıca Elle.com.tr’de güzellik ve magazin yazıları yazdım. Bir de tüm bunlara ek olarak Kuş Dili Eğitim merkezinde spikerlik ve sunuculuk eğitimi aldım.

4 yıla yakın zaman geçirdiğim kozmetik sektöründeki bilgi birikimimi, kozmetik merakımla birleştirince de ortaya Bollove Beauty çıktı. Daha önce http://www.bollove.com da yazıyordum şimdi güzellik yazılarımı ayrı bir mecrada topladım. En son moda haberleri için http://www.bollove.com u ziyaret etmeyi de unutmayın diyerekten kendimden bahsettiğim bu bölümü burada bitiriyorum.

Sevgiler,

Ceyda Sinağ