Bu Gözlükle “Her An Her Yerde” Güzellik Uykusu Mümkün

Düzenli ve yeterli uyku (günde 7-8 saat) sağlığımız için olduğu kadar cildimiz için de oldukça önemli. Aslında ben sağlık ve güzellik konularını ayrı işlemeyi sevmiyorum çünkü; cildimiz sahip olduğumuz en büyük organımız. Dolayısıyla cildimiz için yaptığımız her şey aslında sağlığımız açısından da bize olumlu yönde katkıda bulunuyor.

Uyku da bunlardan biri!

En ufak ışıktan bile rahatsız olanlar, uçakla sık seyahat edenler ya da gündüz vakitlerinde kestirmek isteyenler için uyku gözlükleri vazgeçilmezler listesinde.

Fakat itiraf edelim uyku gözlükleri hiç de rahat değil. Öncelikle lastiği çoğu zaman başı sıkıyor, göz pedleri gözler üzerinde baskı yaratıyor ve özellikle gündüz uyumaya çalışıyorsanız bir şekilde ışık yine de sızıveriyor.

Şimdi sıkı durun, tüm bu sorunları ortadan kaldıran bir uyku maskesiyle tanıştıracağım sizleri: Bucky uyku maskesleri!

Yapısı ve dolayısıyla görünümü o kadar farklı ki; öncelikle gözler üzerinde baskı kurmuyor – dolayısıyla tıpkı uykunuzda olduğu gibi rahatça gözlerinizi kırpabiliyorsunuz, lastiğini başınızda hissetmiyorsunuz bile ve tamamen ışığı engelliyor. Daha ne isteriz ki?

Amazon.com’da fiyatı 13 dolar, bence uzun süreli bir kullanım için oldukça uygun.

40blinks_crimsonred_flat-hr_765155509425-2_1024x1024

Konu uykudan açılmışken, uykunun cilt güzelliği için faydalarını bir kez daha hatırlatayım;

  • Uyku cilde kan akışı sağlıyor. Bu yüzden kaliteli bir uyku uyuduğunuzda sabah çok daha canlı bir ciltle uyanıyorsunuz. Yetersiz uyku ise cilde yetersiz miktarda kan akışının olmasına yol açıyor.
  • Yetersiz kan akışı da kanın göz altlarında birikmesine ve buradaki deri ince olduğu için dışarıdan bakıldığında koyu halka görünümünün oluşmasına neden oluyor. O yüzden yeteri kadar uyku uyuduğunuzda, uykusuzluktan kaynaklı koyu halkalardan kurtulmuş oluyorsunuz. Eğer göz altı torbalarından şikayetçiyseniz daha yüksek bir yastıkla uyumayı denemelisiniz.
  • Siz uyurken vücudunuz cildinizin sıkılığını ve dolgunluğunu sağlayan kolajeni üretiyor. Bu da genç görünümlü bir cilt için olmazsa olmazlardan.
  • Ayrıca yetersiz uyku ertesi gün daha fazla şekerli yiyecekler istemenize, şekerli besinler de kolajen ve elastin liflerinizin zarar görmesine sonuçta daha fazla kırışıklıklarınızın olmasına yol açıyor.

Tüm bunlardan sonra kim yatağa erken gitmek istemez ki?

Ceyda Sinağ