Aynı Ruju Dilerseniz 25 Dolara, Dilerseniz Sadece 2.5 Dolara Satın Alabilirsiniz! Nasıl mı?

Öncelikle bu ve benzeri konularda bilgi sahibi olmak için size Youtube kanalıma bekliyorum! Aşağıdaki linke tıklayarak Youtube kanalıma abone olabilirsiniz.

https://www.youtube.com/channel/UCsKc8OWNwnMqZ2c9yh9WUhg

Kozmetik tutkunları sıkı durun sizleri daha önce benzerini hiç görmediğiniz bir kozmetik marka ile tanıştıracağım.

Yeni bir marka olan ve şu anlık sadece İngiltere ve ABD’de satışa sunulan Beauty Pie markası yüksek kalitedeki kozmetik ürünlerini fabrika çıkış fiyatına satıyor.

Nasıl mı?

Markanın kurucusu Bliss ve Soap & Glory markalarının da kurucusu olan girişimci Marcia Kilgore.

Kozmetik ürünlerin yüksek fiyatlarının arkasında yatan kar marjı dışındaki nedenleri yani; 3. partiler, geleneksel perakende satış, dağıtım, satış danışmanı, eğitmenler, makyaj artistleri, reklam ve deneme boy ürünlerini kaldırdıklarında geriye sadece ürün üretim maliyeti, paketleme, depolama, güvenlik testi ve KDV kalemleri kalmış. Bu saydıklarımın toplamı da fabrika çıkış maliyetini oluşturuyor.

Websitelerinde yer alan bu aşağıdaki görsel fabrika çıkış maliyetini özetliyor:

faq-transparency

Yine kendi  web sitelerinde belirttikleri üzere örneğin;

Maliyeti 1.84 dolar olan bir ruj şu an piyasadaki rekabet koşulları göz önünde bulundurulduğunda ve yukarıda saydığımız ek maliyetler nedeniyle 22 dolara satılıyor. Bu da %1196 kar marjına denk geliyor.

Bu, bir başka değişle ürünü maliyetinin 12 katına satmak demek!

İnanabiliyor musunuz?

Üyelik Sistemi

Beauty Pie‘ın websitesine girdiğinizde aynı ürün için iki farklı fiyatla karşılaşacaksınız. Tıpkı aşağıdaki gibi;

bpfondoten

Beauty Pie fabrika çıkış fiyatına sattığı ürünlerden nasıl para kazanıyor, çalışanların maaşları nasıl ödeniyor diyorsanız üyelik sistemiyle çalışıyor. Eğer Beauty Pie‘a üye değilseniz piyasa fiyatından satın alıyorsunuz, yani yukarıdaki örnekte 44 dolar ödüyorsunuz. Eğer üye iseniz bu fondötene sadece 5.41 dolar ödüyorsunuz. Tabi nakliye fiyatı hariç.

Üyelik aylık 10 dolar ve en az 3 aylık üye olabiliyorsunuz.

Diyelim ki 3 aylık üyelik yaptırdınız ve bu fondöteni almaya karar verdiniz. Toplamda 35.41 dolar ödeyerek yine karlı çıkmış oluyorsunuz. Tabi daha fazla ürün alırsanız daha da avantajlı oluyorsunuz.

Bu sistem benim çok hoşuma gitti. Perakende devi Metro‘da olduğu gibi ya da Amerika’daki Costco‘daki sisteme çok benziyor. Kozmetikte böylesi bir sisteme ilk kez rastladım ve sizlerle de paylaşmak istedim.

Bu markanın ileride Türkiye’ye gelmesi ya da benzeri sistemin ülkemizde de başka markalar için olması harika olur! Eğer böyle bir sistem hali hazırda varsa aşağıya yorum bırakarak beni de haberdar ederseniz çok sevinirim.

Bilinçli tüketicinin rehberi Bollove Beauty‘i ve tabi beni 😉 Instagram ve Facebook‘da takip etmeyi unutmayın!

Ceyda Sinağ